Wybierasz się na basen w Elblągu? Zobacz jakie obowiązują tam zasady sanitarne!

2020-06-22 11:41
Jakie zasady obowiązują na basenie w Elblągu?
Autor: Pixabay Jakie zasady obowiązują na basenie w Elblągu?

To już trzy tygodnie odkąd ponownie można korzystać Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka! Miłośnicy pływania i wodnych szaleństw mogą odwiedzać basen codziennie od 6 do 22. Należy jednak pamiętać, że w nowej rzeczywistości obowiązują również całkiem nowe restrykcje sanitarne. Jakie? Koniecznie sprawdźcie!

Po niespełna 3-miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa ponownie otwarty jest jedna z najpopularniejszych elbląskich pływalni!

Wznowienie działalności Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka było możliwe w pierwszy weekend czerwca. Od tamtego czasu elbląski basen jest ponownie otwarty, a z dostępnych atrakcji korzysta coraz więcej mieszkańców Elbląga i okolic.

W jakich godzinach otwarte jest CRW Dolinka?
Z oferty pływalni skorzystać możemy codziennie od 6:00 do 22:00.

Jakie ceny obowiązują na basenie?
Koszt jednej godziny uzależniony jest od tego, w jakiej porze dnia chcemy popływać. Ceny różnią się też w zależności od wielkości grupy i wieku jej członków.
Za bilet ulgowy w godzinach porannych (6:00-8:00) zapłacimy tylko 6,5 zł, a za normalny 10 zł. Jeśli wolimy korzystać z basenu wieczorem, zapłacimy odpowiednio o 3 zł i 6 zł więcej.
Dokładny cennik CRW Dolinka dostępny jest na stronie obiektu.

– Cieszy nas spore zainteresowanie Dolinką, ponieważ świadczy to o tym, że nasi klienci czują się u nas w pełni bezpiecznie – mówi Adam Krause, kierownik CRW. – Stosujemy się do wszelkich wytycznych z ministerstwa, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo użytkownikom, jak i pracownikom.

Nowe zasady sanitarne na pływalniach!

Obostrzenia dotyczą m.in. liczby osób korzystających z pływalni. Obecnie na obiekcie może przebywać jednocześnie 108 osób. Na jednym torze na basenie sportowym może znajdować się jednocześnie maksymalnie 4 pływających.

Niezbędne jest także zachowanie dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni. Ponadto obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa przez klientów. Nie nosi się natomiast maseczek podczas kąpieli i pływania w basenie – osłona powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni i nałożona ponownie w szatni po kąpieli.

Dla bezpieczeństwa klientów CRW Dolinka prowadzona jest dezynfekcja szafek i bransoletek po każdym użytkowniku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 19 VI (goście: Dziambor, Cimoszewicz)