Włamywacz zabarykadował się w altance na elbląskiej działce! Policja dobijała się do skutku!

i

Autor: KPM w Elblągu Włamywacz zabarykadował się w altance na elbląskiej działce! Policja dobijała się do skutku!

Zabarykadował się w altance, żeby uniknąć aresztowania! Policjanci z Elbląga nie dali za wygraną!

2020-09-08 17:33

Policję wezwała właścicielka jednej z altanek działkowych na obrzeżach Elbląga. Powodem zgłoszenia było włamanie i trwający właśnie rabunek. Mężczyzna dążył już opróżnić lodówkę i przygotować łupy do wyniesienia, kiedy do drzwi zapukali funkcjonariusze. Zatrzymanie 34-latka nie do najprostszych jednak nie należało, bo zdążył się zabarykadować.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (07 września) przy ul. Malborskiej w Elblągu. Policjantów powiadomiła właścicielka działki, która chciała wejść do altanki. Kobieta najpierw zobaczyła zapchaną drutami kłódkę, a później z wnętrza usłyszała niepokojące odgłosy przesuwanych przedmiotów.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy sforsowali zabezpieczenia i barykadę z metalowych przedmiotów. Włamywacz poustawiał je pod drzwiami aby nikt mu nie przeszkodził. Sam wszedł przez okno.

Mężczyzna zdążył tylko opróżnić lodówkę i poustawiać w rzędzie elektronarzędzia, które chciał zabrać. Na szczęście plan mu się nie powiódł, bo policjanci byli szybsi. Włamywacz został zatrzymany. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że był już wcześniej notowany za kradzieże. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Ryszarda zabił prąd podczas wypompowywania wody z fundamentów