Zaparkował samochód pod blokiem, a sąsiad go spalił! Policja z Braniewa namierzyła sprawcę!

2020-08-07 16:22 Krzysztof Wójcik
Pożar samochodu w Braniewie! Podpalił go 22-latek i nie krył swojej winy.
Autor: Pixabay Pożar samochodu w Braniewie! Podpalił go 22-latek i nie krył swojej winy.

W poniedziałek (3 sierpnia) policjanci z Braniewa otrzymali zgłoszenie o pożarze auta przy jednym z okolicznych bloków. Kryminalni natychmiast przystąpili do akcji i zatrzymali sprawcę. 22-latek przyznał się do podpalenia. Grozi mu wysoka kara.

W poniedziałek (3 sierpnia) chwilę przed 1:00 w nocy oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony o pożarze samochodu zaparkowanego przy jednym z bloków. Na miejsce natychmiast skierowano patrol strażaków oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze badali różne wersje zdarzeń, przesłuchiwali świadków i typowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Ustalenia mundurowych doprowadziły do zatrzymania 22-latka dopiero na następny dzień.

Młody mężczyzna nie krył zdziwienia na widok policjantów i jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał.

Teraz 22-latek odpowie przed sądem. Właściciel samochodu oszacował straty na 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Sex w centrum Konina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.