ZAGINĘŁA starsza kobieta z Pieniężna! Poszukiwali jej funkcjonariusze z 8 jednostek!

2020-08-07 15:29 Krzysztof Wójcik
Zakończyły się poszukiwania zaginionej 77-latki! Godzina zwłoki mogła być śmiertelna!
Autor: Pixabay Zakończyły się poszukiwania zaginionej 77-latki! Godzina zwłoki mogła być śmiertelna!

Kiedy pracownica socjalna odwiedziła jedną ze swoich podopiecznych z podbraniewskiego Pieniężna, z przerażeniem zauważyła, że starszej pani nie ma w domu. Natychmiast powiadomiła oficera dyżurnego braniewskiej komendy policji. Informacja o zniknięciu 77-latki błyskawicznie obiegła wszystkie pobliskie komendy i posterunki, a funkcjonariusze błyskawicznie zorganizowali akcję poszukiwawczą. Był wtorek (4 sierpnia).

We wtorek (4 sierpnia) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu starszej kobiety. Informację o zniknięciu 77-latki przekazała funkcjonariuszom zaniepokojona pracownica socjalna, która pod wskazanym adresem nie zastała swojej podopiecznej.

Policjanci wiedzieli, że liczy się każda godzina, dlatego do poszukiwań zaangażowano funkcjonariuszy z Pieniężna, Fromborka, Wilcząt i Braniewa oraz strażaków ochotników z Pieniężna i funkcjonariuszy Straży Granicznej w Grzechotkach. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz przewodnik psa tropiącego z Elbląga.

Mundurowi rozpoczęli wielokierunkowe działania poszukiwawcze, w trakcie których sprawdzali szpitale oraz miejsca, gdzie mogła pojawić się zaginiona. Przeczesywali także okoliczny park. Jak ustalono, schorowana kobieta oddaliła się ze swojego mieszkania w nieznanym kierunku. 

Około godziny 20:30, czyli po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, które nie przynosiły efektów, policjanci zdecydowali się wypuścić w ślad za zaginioną psa tropiącego.

Pies skierował policjantów w wysokie zarośla, wprost do miejsca, w którym leżała kobieta. Wyziębionej 77-latce natychmiast udzielono pierwszej pomocy, a następnie na miejsce wezwano pogotowie, które zaopiekowało się seniorką.

Miał postawić drapacz chmur, stoją sławojki i dyby

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.