49 pomysłów gorzowian zostanie zrealizowanych w przyszłym roku!

2020-09-29 22:15 Kły
gorzów bo wynik1
Autor: materiały UM Gorzów Plac zabaw przy Strażackiej powstał w ramach BO 2017.

Gorzowscy urzędnicy ogłosili wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2021, które odbywało się drogą elektroniczną. Zagłosowało prawie siedem tysięcy gorzowian. To o połowę mniej niż w ubiegłym roku. Jakie zadania wygrały?

Gorzowianie wybrali 49 zadań, z czego najwięcej, bo aż 36 w rejonach, 6 w kategorii ogólnomiejskiej oraz 7 w kategorii oświatowej. W sumie do podziału było 6 milionów 300 tysięcy złotych.

W ogólnych projektach zwyciężył pakiet pięciu propozycji za 566 tysięcy złotych, na które głos oddało 2055 osób. Są to drzewka solarne, które zasilać będą napis "I love Gorzów".

- Drzewka zasilane są energią słoneczną, dodatkowo będzie można podłączyć komórkę i ją naładować. To drzewko połączone będzie właśnie z napisem, energia pobierana będzie ze słońca czyli w pełni ekologiczny projekt - wyjaśnia Monika Drubkowska, pomysłodawczyni.

gorzów bo wynik2
Autor: materiały UM Gorzów Mieszkańcy w punktach mobilnych urzędników.

Kolejne zadania to: Gorzowski Banksy czyli konkurs na mural o tematyce ekologicznej, drugi mural poświęcony gorzowskiemu artyście malarzowi Wiktorowi Czyżewskiemu, oznakowanie trasy dla biegaczy oraz trzy serca-pojemniki na nakrętki.

Z kolei w projektach miękkich najwięcej głosów, 1441, zgarnął pomysł Wojtka Pięty czyli zawody na skateparku Open Jam. Koszt organizacji prawie 60 tysięcy złotych.

Pozostałe zadania to w większości budowy i przebudowy parkingów, schodów, ulic czy infrastruktury rowerowej. Sa także nietypowe pomysły jak np. zjazd linowy. Do tematu będziemy wracać.