76-latek szarżował na ulicach w Gorzowie! [ZDJĘCIA]

2019-11-12 16:15 Karolina Łopacińska
dziadek szarża1
Autor: materiały Lubuska Policja Kierowca wjechał na pasy na czerwonym świetle.

Kierowca stracił prawo jazdy, policjanci skierowali także wniosek o ukaranie do sądu za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Do mężczyzny udało się trafić po zgłoszeniu od innego kierującego, który był świadkiem zdarzenia.

Kierowca najpierw o mało nie potrącił pieszych, a później nie zatrzymał się na czerwonym świetle przy przejściu. Mężczyzna za oba wykroczenia odpowie przed sądem. ​

Zdarzenie kilka dni temu zarejestrował kamerą inny kierowca. Widać było na nim dokładnie jak kierujący fordem niebezpiecznie blisko mija pieszych na przejściu przy Górczyńskiej. Przejechał na czerwonym świetle. Nagranie trafiło do policji. Funkcjonariusze ustalili, że to 76-letni mieszkaniec Gorzowa.

dziadek szarża2
Autor: materiały Lubuska Policja O włos było od potrącenia pieszych.

- 76-latkowi zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu, przed którym odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - powiedział Mateusz Sławek z lubuskiej policji.

Mundurowi apelują o rozsadek na drogach. Nagrania można przesyłać na specjalną skrzynkę stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl.