Alert pogodowy w Lubuskiem: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Możliwe burze!

2022-01-27 14:31
Alert pogodowy w Lubuskiem: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
Autor: pixabay.com

W nocy z czwartku na piątek (27/28 stycznia) w województwie lubuskim znów możemy spodziewać się bardzo silnego wiatru, wiejącego w porywach z prędkością do 90 km/godz. Nad ranem lokalnie możliwe są także krótkotrwałe burze. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego regionu.

W nocy z czwartku na piątek (27/28 stycznia) mieszkańcom województwa lubuskiego pogoda może dać się mocno we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego regionu ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem. Już od czwartkowego wieczoru możemy spodziewać się silnego wiatru wiejącego z zachodu i północnego zachodu ze średnią prędkością od 25 do 40 km/godz., a w porywach nawet do 90 km/godz. W piątek nad ranem możliwe są także burze. 

ZOBACZ TEŻ: Sceny jak z filmu akcji! Mieli eskortować transport szczepionek, a ruszyli w pościg za złodziejem

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem będzie obowiązywać na terenie całego województwa lubuskiego od godz. 21 w czwartek (27 stycznia) do godz. 7 rano w piątek (28 stycznia).

Ostrzeżenie pogodowe I stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE