Chcieli sprzedać ubrania, a sami stracili pieniądze. Policja ostrzega przed oszustami

2022-05-11 11:33
Gorzowscy policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustami
Autor: mat. policji Gorzowscy policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustami

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zostali oszukani po tym, jak na jednym z portali internetowych chcieli sprzedać ubrania. Skontaktowali się z nimi oszuści, którzy wyłudzili od nich dostęp do ich rachunkowych bankowych, a następnie w ciągu kilku chwil przelali sobie pieniądze.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed fałszywymi linkami przenoszącymi do spreparowanych stron bankowych. Ofiarami tego typu oszustwa padli mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy na jednym z portali internetowych chcieli sprzedać odzież. Po wystawieniu ogłoszenia skontaktował się z nimi rzekomy klient, który stwierdził, że wyśle na adres mailowy link, w który należy kliknąć, by odebrać pieniądze za ubrania.

ZOBACZ TEŻ: 10 tys. zł grzywny dla pirata drogowego! Zaczęło się od przekroczenia prędkości

Jak się okazało, link przekierowywał na strony łudzące podobne do tych bankowych. Nieświadomi niebezpieczeństwa gorzowianie podali wymagane informacje, umożliwiając tym samym oszustom dostęp do ich oszczędności. Ci zaś skwapliwie skorzystali z okazji, w ciągu kilku chwil wykonując przelewy z rachunków sprzedawców. W ten sposób mieszkańcy Gorzowa stracili od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

- Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wszelkich transakcji w internecie. Zachęcamy także do zapoznania się ze sposobem działania poszczególnych portali - apelują policjanci. - Podczas rozmowy z policjantami, niektórzy pokrzywdzeni przyznają, że nie zdawali sobie sprawy z zasad funkcjonowania płatności i myśleli że mają one wyglądać tak, jak przedstawiają to oszuści. Niestety kliknięcie w link i podanie danych niezbędnych do logowania się w banku daje przestępcom dostęp do naszych finansów.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Niebezpieczna sytuacja na pasach w Gostyniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE