10 tys. zł grzywny dla pirata drogowego! Zaczęło się od przekroczenia prędkości

2022-05-11 10:30
10 tys. zł grzywny dla pirata drogowego
Autor: mat.policji Zaczęło się od przekroczenia prędkości, a skończyło na ogromnej grzywnie

Ogromną grzywną ukarany został 32-letni kierowca zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Krzeszyce w woj. lubuskim. Mężczyzna pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 117 km/godz. niesprawnym samochodem i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a nade wszystko bez prawa jazdy. Efekt: 10 tys. zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

To była bardzo kosztowna przejażdżka. 32-letni kierowca volkswagena został zatrzymany przez policjantów z drogówki na terenie gminy Krzeszyce. Powód? Znaczne przekroczenie prędkości. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., 32-latek pędził z prędkością aż 117 km/godz. To był jednak dopiero początek jego kłopotów. Jak się okazało, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a stan techniczny jego samochodu pozostawiał wiele do życzenia.

ZOBACZ TEŻ: W tym miejscu możesz stracić prawo jazdy. W ciągu godziny przekonało się o tym 5 kierowców

Szybko wyszło też na jaw, że 32-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż nie miał prawa jazdy. Zostało mu ono zatrzymane z powodu wcześniejszych wykroczeń, jakich się dopuścił.

- W policyjnym systemie posiadał on status „4”, co oznacza, że został skierowany wobec niego wniosek o sprawdzenie kwalifikacji - informuje st. sierż. Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. - W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci przesłuchali mężczyznę na miejscu w charakterze sprawcy wykroczenia. Poddał się on karze 10 tys. zł grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy.

Ostateczną decyzję, co do zakresu i wysokości kary, podejmie sąd, do którego skierowany został wniosek.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?
Roztrzaskał auto przed komendą policji. Wcześniej staranował autobus
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE