Co z nami będzie Panie prezydencie? Pytają gorzowianie. Dostali odpowiedź?

2019-09-17 15:10 Wojciech Hańczuk
Gorzów asfaltownia
Autor: mazinio Pikietujący pod UM.

Mieszkańcy gorzowskiego osiedla Magnolia Park znów protestowali przeciwko budowie asfaltowni przy ich domach. Chcieli spotkać się z prezydentem miasta. Jacek Wójcicki miał inne obowiązki. Protestujący zostawili w jego gabinecie petycję. To kolejna akcja grupy mieszkańców. W ubiegłym tygodniu blokowali drogę do Gdańska. Zapowiadają kolejne protesty.

We wtorek (17.09) o godzinie 11.00 około 20 osób zjawiło się pod Urzędem Miasta. Protestujący boją się smrodu i toksyn zagrażających ich zdrowiu. Ani Jacek Wójcicki, ani inni urzędnicy nie wyszli do mieszkańców. Do jego gabinetu trafiła petycja.

- Chcieliśmy zadać prezydentowi kilka pytań - mówi Konrad Kozłowski, mieszkaniec osiedla.


Prezydent Wójcicki nie spotkał się z mieszkańcami bo zatrzymały go obowiązki służbowe.

Gdzie był prezydent? - wyjaśnia Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta.

Mieszkańcy osiedla Magnolia Park nie chcą rozmawiać z inwestorem. Chcą zmiany decyzji urzędników, którzy zezwolili na budowę, Jeżeli asfaltownia nie zostanie przeniesiona będą dalej protestować. Znów chcą blokować drogę do Gdańska.

Gorzów asfaltownia
Autor: mazinio Mieszkańcy zapowiadają kolejne protesty.

Przypomnijmy: wytwórnia mas bitumicznych ma powstać na terenie prywatnym, ma być wykorzystywana podczas prac przy rozbudowie drogi krajowej nr 22. Jak tłumaczy inwestor dzięki temu koszt inwestycji zmieści się w zaplanowanym budżecie.