Coraz więcej chorych na COVID-19 w Gorzowie. W piątek szpital... ma wolne

2020-10-29 19:33 em
gorzów szpital walcza
Autor: materiały szpitala Gorzów W szpitalu jest ponad 150 osób chorych na COVID-19.

Według oficjalnych danych ministerstwa w mieście w ciągu ostatniej doby odnotowano 31 nowych zachorowań, ale będzie ich więcej. Robert Surowiec, wiceprezes szpitala poinformował, że w laboratorium ponad 280 testów ma wynik pozytywny. W piątek (30.10) pracownicy lecznicy mają wolne.

W lecznicy jest 160 pacjentów z koronawirusem. Niestety 12 osób zmarło m.in. czterech gorzowian - mężczyźni w wieku 36, 42, 89 i 95 lat.

Szpital cały czas organizuje pracę tak aby spełniać wymogi lecznicy koordynującej i jednocześnie przyjmować także pacjentów bez koronawirusa. Dla zarażonych ma mieć przygotowanych ponad 200 łóżek. Zarząd szpitala cały czas dyskutuje o tym z wojewodą lubuskim.

Gorzów szpital
Autor: coola Punkt odbioru wyników.

W piątek niczego w szpitalu nie załatwimy. 30. października w lecznicy będzie dniem wolnym od pracy. W zamian za święto z 15. sierpnia. Oczywiście SOR pracuje normalnie. 

W piątek zamknięte będą poradnie specjalistyczne, rejestracja i punkt wydawania wyników. Pacjenci będą mogli odebrać swoje wyniki on-line poprzez system eRejestracja. Tą samą drogą można będzie zarejestrować się na wizytę do poradni. Szczegóły znajdziecie na stronie gorzowskiej lecznicy.