Cud w Gorzowie! Stal lepsza od Unii

2019-08-04 22:01 Wojciech Hańczuk
Gorzów Stal
Autor: mazinio To był bardzo zacięty mecz i fantastyczna końcówka w wykonaniu gospodarzy.

Sensacyjne zwycięstwo truly.work Stali w żużlowej ekstralidze. Gorzowianie po zaciętym meczu i fantastycznym finiszu pokonali Unię Leszno 46 do 44. To pierwsza porażka aktualnego Mistrza Polski w tym sezonie. O zwycięstwie decydował ostatni wyścig. Stal w końcu stanowiła monolit a cichym bohaterem drużyny został Karczmarz.


Gorzowianie - poza juniorami - zaczęli doskonale, swoje pierwsze biegi wygrali wszyscy seniorzy i Stal prowadziła 16 do 14. Od 5 biegu na torze zaczęli rządzic zawodnicy Unii Leszno. Dużym zaskoczeniem była słabsza jazda Bartka Zmarzlika, który przegrywał starty i nie był na tyle szybki by wyprzedzać na dystansie. Wprawdzie solidnie punktował Kasprzak, jeden biieg wygrał Kildemand ale to było za mało na zawodników Mistrza Polski. Kołodziej, Sajfudinow wygrywali kolejne wyścigi i przewaga gości rosła. Po 11 biegach Unia prowadziła 37-29.

Gorzów Stal
Autor: mazinio Szalona radość Stali. Kasprzak podrzucany przez kolegów.

Sygnał do odrabiania strat dał duet Kasprzak-Karczmarz, który w 12 gonitwie pokonał 5 do 1 Kuberę i Sajfutdinowa. Po 14 biegu był remis bo ponownie Karczmarz, tym razem ze Zmarzlikiem przyjechali na metę przed Pawlickim i Kurtzem. Wynik meczu rozstrzygnął się w 15 gonitwie. Kolejnym kapitalnym startem popisał się Wożniak a Kasprzak atakiem przy krawężniku wysunął się na 3 miejsce. Popularny KK mądrze bronił się przed atakami Kołodzieja i dowiózł do mety punkt, który dał Stali zwycięstwo.

Punkty dla Stali zdobyli: Kasprzak 12, Woźniak 11, Zmarzlik 9, Karczmarz 8, Kildemand i Jakobsen po 3. Najwięcej punktów dla Unii zdobyli: Sajfutdinow 10 i Kołodziej 9.