Cudzoziemiec poszukiwany Czerwoną Nota Interpolu zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą

i

Autor: Straż Graniczna Cudzoziemiec poszukiwany Czerwoną Nota Interpolu zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą

Cudzoziemiec poszukiwany Czerwoną Nota Interpolu zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą

2022-08-08 9:23

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 36-letniego obywatela Azerbejdżanu poszukiwanego Czerwoną Notą Interpolu. Jak się okazało, mężczyzna miał na swoim sumieniu liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany 36-latek został przekazany policji.

W piątek (5 sierpnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali w Kostrzynie nad Odrą do kontroli kierowcę ciężarówki. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 36-letni obywatel Azerbejdżanu. W czasie kontroli wyszło na jaw, że 36-latek jest poszukiwany Czerwoną Notą Interpolu.

CZYTAJ TEŻ: Policjanci z Gubina zatrzymali 4 Syryjczyków. Pomagał im 24-letni Gruzin

- Czerwona Nota Interpolu wydana została na początku bieżącego roku na zlecenie wymiaru sprawiedliwości Azerbejdżanu za popełnione na dużą skalę oszustwa - poinformowała Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Azerbejdżanu został zatrzymany, a następnie przekazany policji. Dalsze postępowanie w jego sprawie będzie prowadziła prokuratura.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
O włos od tragedi! Kierowca prawie wpadł na grupę pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE