Derby dla Falubazu! Kolejna porażka Stali Gorzów

2020-07-12 21:15 em
gorzów stal lublin1
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Stalowcy nadal bez wygranej w lidze.

Moje Bermudy Stal przegrała kolejny mecz w PGE Ekstralidze. W Zielonej Górze Falubaz był zdecydowanie lepszy i wygrał 50 do 40. W gorzowskiej drużynie tylko Zmarzlik i Holder potrafili skutecznie walczyć z gospodarzami.

Falubaz drużynowo wygrał 6 z pierwszych 7 biegów i... było właściwie po meczu. Falubaz prowadził już 30 do 12. Wystarczy dodać, że gospodarze w każdym z tych biegów mijali linię na pierwszej pozycji. Zawodnicy Stali nawet gdy wygrywali starty tracili pozycję na dystansie.

W drugiej fazie spotkanie sie wyrównało. Znów szybki był Zmarzlik, świetnie prezentował się gorzowski gość. Jack Holder, obok mistrza świata był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Stali. To dzięki nim gorzowianie wygrali drużynowo trzy wyścigi - m.in. 15 bieg dla najlepszych zawodników spotkania - i poprawili nieco wynik meczu.

gorzów stal trening
Autor: facebook.com/StalGorzow1947 Trening gorzowskich żużlowców. Kolejne mecze na Jancarzu. Powinno być lepiej.

Przebłyski lepszej jazdy mieli Iversen i Woźniak, ale daleko im jeszcze do optymalnej formy. Tym razem zawody nie wyszły Thomsenowi, który po dwóch czwartych miejscach nie pojawił się już na torze. Tym razem Stal pojechała bez Krzysztofa Kasprzaka. Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć pomiędzy zawodnikiem a trenem Chomskim doszło do... nieporozumienia podczas poprzedniego meczu z drużyną z Częstochowy. Kasprzak dostał czas by... odpocząć, ale ma wrócić do zespołu na kolejne spotkanie.

Punkty dla Stali zdobyli: Holder 13, Zmarzlik 12, Iversen 7, Woźniak 6 i Karczmarz 2.