Flagi wywieszone.. w Gorzowie strajk! Nauczycielski protest od środy ale... nie w SP 20

2019-10-22 15:21 em
Gorzów
Autor: mazinio W SP 20 protest już wznowiono.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej numer 20 już we wtorek wznowili akcję protestacyjną. - Mają szybkiego woźnego, który wywiesił flagi. Strajk we wszystkich gorzowskich szkołach zostanie oficjalnie wznowiony najpóźniej od środy - komentuje Barbara Zajbert, szefowa gorzowskiego oddziału ZNP.

Tym razem zawieszony przed maturami protest odbywa się w innej formie. Lekcje odbywają się bez zakłóceń, ale belfrzy zrezygnowali z prowadzenia zajęć dodatkowych m.in.: kółek przedmiotowych, konsultacji, przygotowań olimpijskich, wycieczek szkolnych czy wyjść do kina.

Gorzów
Autor: mazinio Protest zawieszono przed maturami.

Formalnie akcja rozpocznie się w środę ale już rozpoczęli ją nauczyciele ze SP 20 w Gorzowie. Nie wiadomo ilu pedagogów przystąpi do protestu, nie będzie żadnych list. Kążdy sam podejmie decyzję z jakich zajęć dodatkowych zrezygnuje.

- Do tej pory prowadziliśmy je nieodpłatnie - powiedziała w Radiu ESKA Renata Piotrowicz, przewodnicząca ogniska ZNP w "Dwudziestce".

Przypomnijmy: strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Pedagodzy w szkołach i przedszkolach nie prowadzili zajęć. Zawieszony został po trzech tygodniach przed egzaminem maturalnym. Nauczyciele domagają się podwyżki wynagrodzeń i zmian w systemie edukacji.