Fortepian i ukulele. Muzyka NA ŻYWO na gorzowskich osiedlach!

2020-06-06 9:39 Kły
gorzów ukulele
Autor: pikrepo.com Ukulele- instrument podobny do gitary.

Muzycy jak i gorzowianie stęsknili się za kulturalnymi wrażeniami i wydarzeniami. Instytucje szykują się do otwarcia i muszą spełnić mnóstwo wymogów. Tymczasem w weekend (6-7.06) odbędą się koncerty pod chmurką w kilku miejscach. Gdzie?

Pierwotnie występy były zaplanowane tydzień wcześniej, bo 29 i 30 maja. Jednak jeszcze przed ich realizacją, rząd ogłosił kolejne terminy znoszenia obostrzeń. Dyrekcja filharmonii postanowiła je przesunąć, by w koncertach udział mogła wziąć większa liczba osób- 150. Oczywiście w przestrzeni miejskiej także muszą być zachowane zasady ostrożności.

- Stęskniliśmy się za słuchaczami, dlatego pojawimy się pod ich domami. Chcemy się przypomnieć i też w jakiś sposób uczcić nasze 9 urodziny. Zaczynać będziemy o godzinie 16 na gorzowskim Kwadracie. Odwiedzimy także osiedla- Staszica, Europejskie, Zawarcie, Piaski czy Górczyn. Zagramy także w parku Róż - opowiada Urszula Śliwińska, rzecznik filharmonii.

W sumie muzycy wystąpią w dziesięciu punktach i będą przestrzegać odstępów. Zaplanowano koncerty: klasyczny czyli fortepian z wokalem oraz energetyczny z kwartetem, któremu ciekawe brzmienie nada ukulele. Granie popołudniową porą w sobotę i w niedzielę od godz. 16.