Górki Noteckie: Był poszukiwany, próbował uciec, jest już w zakładzie karnym

2020-02-07 11:48 Karolina Łopacińska
uciekał górki1
Autor: materiały Lubuska Policja Po krótkim pościgu kierowca został zatrzymany.

32-latek szarżował autem na drodze pod Gorzowem. Stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Zatrzymali go policjanci ze Strzelec Krajeńskich.

Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa drogowe. W więzieniu spędzi więcej czasu, bo za ucieczkę grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W czwartek (6.02) około godziny 10 w Górkach Noteckich mundurowi zauważyli kierowcę w osobowym volkswagenie, który wzbudził ich podejrzenie. Kiedy dali mu sygnał do zatrzymania, ten przyspieszył i zaczął uciekać.

uciekał górki2
Autor: materiały Lubuska Policja Kierwcy grozi do 5 lat więzienia.

Kierowca vw passata stwarzał ogromne zagrożenie na drodze jadąc z dużą prędkością, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry. Kiedy zorientował się, że nie jest w stanie uciec przed policjantami zatrzymał samochód. Wtedy policjanci go obezwładnili.

Okazało się, że 32-latek był poszukiwany, ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna tego samego dnia trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę za wcześniejsze przestępstwa.