Szpital Gorzów

i

Autor: mazinio Budynek stoi pusty już ponad 10 lat.

Gorzów: Co dalej z CEZiB. Czy doczekamy się przebudowy byłego szpitala?

2019-09-03 9:41

Wciąż nie wiadomo kto zajmie się gruntowną renowacją obiektów po szpitalu przy ulicy Warszawskiej. Magistrat - kolejny raz - szuka wykonawcy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.​ To już trzeci przetarg na wykonanie tej inwestycji. Obiekty stoją puste już ponad 10 lat.

Urzędnicy szukają firmy, która zbuduje nowoczesne centrum edukacyjne przy ulicy Warszawskiej. To ma być szkoła na miarę XXI wieku ale na razie nikt nie chce jej zbudować. W poprzednich przetargach firmy składały swoje propozycje ale chciały za dużo pieniędzy. Dlatego urzędnicy wprowadzili do projektu Centrum zmiany, które powinny spowodować obniżenie kosztów.

- Bierzemy pod uwagę zamianę materiałów, czy zmiany konstrukcyjne, które mogą przynieść oszczędności. Jeszcze nie rozważaliśmy czegoś takiego jak rezygnacja z jakiegoś obiektu bo to zaburzy funkcjonowanie całego zespołu - zapewnia Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Gorzów CEZiB

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Tak ma wyglądać CEZiB.

Oferty w ogłoszonym właśnie przetargu można składać do 7 października. Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Termin zakończenia budowy Centrum był kilka razy przekładany. Ten ostatni mówi o wrześniu 2021.

Przypomnijmy: w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy Warszawskiej funkcjonować będą trzy szkoły zawodowe. W poszpitalnych budynkach powstaną nowoczesne pracownie oraz nowa hala sportowa. Lecznica przy Warszawskiej została zamknięta ponad 10 lat temu. Miasto otrzymało nieruchomość na preferencyjnych warunkach od Urzędu Marszałkowskiego ale pod warunkiem, że przy Warszawskiej powstanie placówka edukacyjna.