Gorzów: Dach do remontu, a PSY pod tymczasowę opiekę. PRZYGARNIJ zwierzaka!

2020-07-29 11:58 Kły
Gorzów Azroki1
Autor: Fragles Psy czekają na tymczasowych opiekunów.

W gorzowskim schronisku Azorki szykują się zmiany. W sierpniu mają ruszyć prace związane z nowym zadaszeniem 25 boksów. Czworonogi, które w nich przebywają muszą mieć nowy dom, bo placówka jest przepełniona.

Remont ma potrwać trzy miesiące i właśnie na ten czas potrzebne są domy zastępcze. Pracownicy liczą na wsparcie mieszkańców, którzy dotychczas nie zawiedli i zawsze okazywali serce.

- Nie mamy gdzie ulokować takiej gromadki w czasie, gdy będzie prowadzony remont... Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie, ale już nie raz udowodniliście, że z Waszą pomocą możemy zdziałać cuda - czytamy na Facebook'u stowarzyszenia prowadzącego placówkę.

Gorzów Azorki 2
Autor: coola Dach musi zostać wyremontowany.

Pracownicy opiekunom zapewniają karmę i pomoc weterynaryjną. Chętni powinni się zgłaszać do Azorków przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Nowy dach i rynny są konieczne, bo po ulewach w boksach powstawały ogromne kałuże.

- Problemy z wodą i opadami w schronisku są od jakiegoś czasu. Miasto otrzymało sugestię od powiatowego lekarza weterynarii, że taki remont trzeba przeprowadzić. Znaleźliśmy na to pieniądze i zostanie on przeprowadzony - mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

Remont ma kosztować 160 tysięcy złotych. Potrwa od sierpnia do 10 listopada. Szczegóły na Facebook'u Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl".