Gorzów: Filmowe hity - nadal - tylko na małym ekranie

2020-06-05 19:13 em
Gorzów kino
Autor: fragles Kiedy gorzowskie kina zostaną otwarte?

Teoretycznie, w czasie najbliższego weekendu gorzowianie mogliby planować wyjście do kina. Od 6. czerwca można je otwierać, ale w Gorzowie sale raczej pozostaną puste. Placówki dopiero szykują się do przyjęcia widzów.

Na stronach internetowych obu gorzowskich kin sieciowych można znaleźć informację, że trwają przygotowania do ich otwarcie. Pracy jest sporo bo trzeba zadbać o przestrzeganie wielu zasad związanych z koronawirusem. Kina muszą zadbać o dezynfekcję, zbierać nasze dane przed wejściem na salę, a filmy będziemy oglądać w maseczkach.

- Wiem, że seans w maseczce na sali będzie trudny, ale jest to wytyczna, którą musimy respektować - mówi Iwona Bartnicka, szefowa Kina 60 Krzeseł. Popularne gorzowskie kino studyjne w Miejskim Ośrodku Sztuki także nie zacznie działalności w czasie najbliższego weekendu. Trzeba najpierw opracować regulamin dla widzów, zrealizować wytyczne sanepidu.

Do wznowienia działalności już w niedzielę szykuje się także gorzowski teatr. Filharmonia skupia się na organizacji pikników dla melomanów, a pierwsze koncerty będzie ewentualnie organizować po wakacjach. W MOS-ie za to można oglądać już wystawy, oczywiście pamiętając o zasadach związanych z pandemią.