Gorzów: Jarmarku na Starym Rynku NIE BĘDZIE! Bożonarodzeniowe atrakcje raczej ONLINE

2020-11-26 11:48 em
Gorzów świątecznie 2019
Autor: mazinio Jarmarku nie będzie, ale ozdoby pewnie niedługo się pojawią. (fot. archiwum)

Bożonarodzeniowy jarmark na Starym Rynku w Gorzowie został odwołany - poinformowali urzędnicy. To kolejna, po miejskiej wigilii i sylwestrze pod chmurka impreza, która się nie odbędzie. Na gorzowian świąteczne atrakcje będą czekać w... Internecie.

Pandemia i obostrzenia uniemożliwia organizację kolejnej cyklicznej miejskiej imprezy. Bożonarodzeniowy jarmark cieszył się coraz większą popularnością wśród mieszkańców.

Smakołyki, rękodzieło, świąteczne ozdoby, drobne prezenty - to wszystko można było znaleźć na stoiskach. Niestety nie w tym roku.

- Z uwagi na brak możliwości legalnego gromadzenia się grup powyżej pięciu osób zmuszeni jesteśmy przełożyć kolejne wydarzenie na następny rok - informuje Marta Liberkowska z gorzowskiego magistratu.

Urzędnicy obiecują, że innych świątecznych atrakcji nie zabraknie. Miasto nie wycofuje się ze swojej akcji Gorzów Blisko Świąt, ale zorganizuje ją nieco inaczej.

- To będą działania bezpieczne, sporo z nich odbędzie się w Internecie, ale projekt będzie realizowany tylko w innej formie - zapowiada Marta Liberkowska.

Jak będzie wyglądać akcja Gorzów Blisko Świąt w wersji online? Szczegóły mamy poznać na początku grudnia.