Gorzów: Kazimierza Wielkiego przejezdna. Na trasy wracają autobusy [ZDJĘCIA]

2019-12-02 6:05 Karolina Łopacińska
kazimierza ready1
Autor: mz Ronda przy Kazmierza Wielkiego z Czarneckiego.

Gorzowscy kierowcy mogą jeździć świeżo wyremontowaną ulicą. To jedna z nielicznych dróg w mieście, która została zakończona w terminie. Od poniedziałku (2.12) pasażerowie MZK-a pojadą odnowioną jezdnią.

Od soboty (30.11) wykonawca ul. Kazimierza Wielkiego puścił ruch. To przyjemne zaskoczenie dla zmotoryzowanych, gdyż większość remontowanych ulic w Gorzowie ma spore opóźnienia. Drogowcy pewnie będą jeszcze wykonywać kosmetyczne prace.

Z kolei od poniedziałku (2.12) na swoje trasy powrócą autobusy MZK-a. Chodzi o linie T2 kursującą spod AWF-u przy Estkowskiego oraz o połączenia 503 i 505 spod sądu przy Mieszka I. Przystanki autobusowe: Roosevelta przy al. Ks. Andrzejewskiego w kierunku Ronda Wyszyńskiego oraz KM Policji i SM „Projekt” przy ul. Wyszyńskiego w obu kierunkach zostają zawieszone.

Przypomnijmy- remont Kazimierza Wielkiego rozpoczął się w styczniu tego roku. Kosztował 17,5 miliona złotych, z czego 5 milionów to rządowa dotacja. Na koło kilometrowym odcinku przebudowano jezdnię, perony tramwajowe, chodniki, kanalizację deszczową oraz przejazdy przez torowisko.