Gorzów: Kolejny etap remontu wylotówki na Gdańsk jeszcze w tym miesiącu

2020-09-22 6:12 em
Gorzów dk22
Autor: TogaHa Kolejny etap prac na wylotówce na Gdańsk.

Wykonawca przebudowy Drogi Krajowej nr 22 ma już wszystkie potrzebne pozwolenia i może rozpocząć kolejny etap inwestycji. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na odcinku od ronda Gdańskiego w kierunku Różanek. Będą utrudnienia.

Dokładnej daty rozpoczęcia kolejnego etapu remontu ulicy Walczaka urzędnicy nie podają, ale ma to być jeszcze we wrześniu. Pracę zaczną się przy rondzie i będą prowadzone na ulicy Walczaka oraz przy trakcji tramwajowej.

To będzie oznaczać spore problemy dla mieszkańców Osiedla "Manhattan" i wyjeżdzających z Gorzowa w kierunku Strzelec. Będą utrudnienia i objazdy, czekamy na szczegóły.

Gorzów dk22
Autor: TogaHa Po remoncie wyjazd na Gdańsk będzie łatwiejszy, ale najpierw utrudnienia.

Wiadomo, że tramwaje nie będą już jeździły do pętli przy Silwanie, bo pracę obejmują także tory i trakcję. Tramwaje w przyszłości mają kursować aż do ulicy Fieldorfa-Nila, ale w czasie remontu będą kończył bieg przy ulicy Dowgielewiczowej.

Przypomnijmy: DK 22 będzie mieć dwupasmowe ulice, nową nawierzchnię, dwupasmowe ulice, nowe oświetlenie. Zostanie zbudowana także nowa przepompownia i kanalizacja deszczowa. Cała inwestycja ma kosztować ponad 70 milionów złotych.