Przejedź się HELMUTEM w Gorzowie w ramach Dnia Bez Samochodu [ZDJĘCIA]

2020-09-21 17:33 Kły
gorzów helmuty
Autor: materiały MZK Gorzów Niemieckie tramwaje zostały odnowione.

We wtorek (22.09) odnowione pojazdy wyjadą na tory i będą kursować na trasie Wieprzyce- Silwana. Bilety nie są potrzebne, bo tego dnia przejazdy są darmowe. Dla chętnych do dostania "Rowerownik". Auta zostawiamy pod domem!

Gorzów już od jakiegoś czasu włącza się w europejskie obchody i przygotowuje atrakcje dla swoich mieszkańców. Tym razem gratka dla miłośników starych tramwajów oraz jednośladów. Na tory znów wyjadą niemieckie helmuty. Ostatnio widziane były trzy lata temu. W jakich godzinach złapiemy helmuta?

- Pomiędzy godziną 6 a 9 oraz pomiędzy 13 a 16. Dwie sztuki będą kursować na linii nr 1 jak dodatkowe pojazdy. W nich także dostępna będzie połowa wszystkich miejsc. Pasażerowie muszą mieć założone maseczki - mówi Marcin Pejski, rzecznik gorzowskiego MZK-a.

Pierwsze odjazdy: z Wieprzyc o godz. 6.05 a z Silwany o 6.48, natomiast ostatnie o 15.05 oraz o 15.49. Rozkład jazdy znajdziecie na stronie MZK-a.

gorzów rowery centrum
Autor: SG Jak jeździć po centrum dowiesz się z poradnika.

Gorzowscy urzędnicy zachęcają, by przesiąść się na rower. We wtorek (22.09) dostępne będą "Rowerowniki"czyli poradniki dla rowerzystów. Znajdziemy w nich przepisy, ale także opis miejskiej infrastruktury rowerowej. Poznać będzie można odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Publikacja liczy 50 stron i dostępna będzie w Wydziale Sportu przy ul. Okólnej od godz. 10. Na początek do dyspozycji 300 sztuk. W planach jest także wersja cyfrowa.