Gorzów obcokrajowcy

i

Autor: Punkt Informacji dla Cudzoziemców/ www.facebook.com Punkt Informacji dla Cudzoziemców mieści się przy ulicy Przemysłowej.

Gorzów: Lekcje polskiego dla cudzoziemców organizuje Info Cud. Kto i gdzie się uczy?

2020-10-22 5:51

Lekcje organizuje Punkt Informacji dla Cudzoziemców Info Cud, który został powołany by pomagać obcokrajowcom, którzy żyją w Gorzowie. Na zajęcia chodzi najwięcej obywateli Ukrainy, ale mogą ww nich uczestniczyć także przyjezdni z innych krajów.

Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu, uczestniczy w nich kilkadziesiąt osób. W środy spotykają się dorośli - są dwie grupy, dla początkujących i zaawansowanych - a w piątki dzieci i młodzież.  

Młodsi uczniowie oprócz zwykłych lekcji języka polskiego mają także wykłady z historii Polski i Gorzowa, w planach są także wycieczki czy spotkania z psychologiem. Im dodatkowe lekcja są bardzo potrzebne.

- To są dzieciaki, które przyjechały do Polski wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i znalazły się w środowisku, w którym występują problemy z komunikacją. Nie chodzi tylko o naukę, ale także o adaptacje - opowiada Katarzyna Miczał z Info Cud.

Gorzów obcokrajowcy

i

Autor: Punkt Informacji dla Cudzoziemców/ www.facebook.com Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Zajęcia prowadzi nauczyciel języka polskiego. Wszystkie koszty ponosi Urząd Miasta. Zajęcia odbywają się w siedzibie Info Cud przy ulicy Przemysłowej. Są jeszcze wolne miejsca na kursach dla dorosłych.

Według danych Info Cud w Gorzowie może mieszkać nawet ponad 10 tysięcy obywateli Ukrainy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE