Zbiórka na rzecz pracowników z Ukrainy, którzy trafili na kwarantannę

2020-10-18 9:19 kły
gorzów zbiórka
Autor: 422737 / pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

O pechu może mówić pięćdziesięciu obcokrajowców, którzy po raz drugi musieli zostać odizolowani. Nie mają już środków do życia, dlatego chętni mogą im pomóc. Potrzebna jest żywność i przybory higieniczne.

Obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy, zgodnie z przepisami, musieli odbyć 10-dniową kwarantannę. Po niej mieli wrócić do pracy w jednej z gorzowskich fabryk. Grupę poddano testom na koronawirusa. Jedna osoba niestety miała wynik pozytywny. Tym samym wszyscy znów trafili do izolacji. Nie byli na to przygotowani finansowo.

- Społeczność od razu się zorganizowała i na profilu facebookowym zaapelowaliśmy o zbiórkę potrzebnych artykułów spożywczych i higienicznych. Jedna z restauracji ukraińskich zobowiązała się, że codziennie będzie dostarczać ciepły posiłek- mówi Katarzyna Miczał z Punktu Informacji dla Cudzoziemców.

Zbiórka odbywa się w restauracji Viktoria przy ul. Chrobrego w Gorzowie. Można przynosić żywność o długim terminie przydatności oraz przybory do codziennej higieny. Szczegóły na Facebooku Punktu Informacji dla Cudzoziemców.