Gorzów: Hybryda już działa w II LO. Nowy system także w pozostałych szkołach!

2020-10-16 18:28 kły
gorzów 2 lo
Autor: SG W II LO już działa hybrydowe nauczanie.

Zmiany dla większości liceów, techników i innych szkół ponadpodstawowych szykują się od poniedziałku (19.10). To skutek żółtej strefy, w której się znajdujemy i zaostrzenia zasad w nich obowiązujących. Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli?

Zmiany dotyczą starszych uczniów, bo jak na razie w szkołach podstawowych oraz w przedszkolach nauka odbywa się normalnie. Szkoły średnie przechodzą na nauczanie hybrydowe czyli część lekcji odbywać się będzie tradycyjnie, a część online. Dyrektorzy placówek przy wsparciu urzędników intensywnie się przygotowują. Każda placówka musi nowy system przystosować do swoich warunków. Jak mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik ratusza- system musi być modyfikowany, bo szkoły mają różne sposoby funkcjonowania.

gorzów awf
Autor: Fragles Hybrydowo także na gorzowskim AWF-ie.

Hybrydowe nauczanie od czwartku (15.10) prowadzi już II LO przy ul. Przemysłowej w Gorzowie. Szybsze wprowadzenie nowej metody wymusiło życie czyli kilka potwierdzonych przypadków koronawirusa. Klasy drugie uczą się w domach, a pozostali przychodzą do szkoły. Jednak wszyscy mają lekcje razem o tej samej godzinie.

- Część osób jest na zajęciach w gabinecie, są to maturzyści. Natomiast uczniowie, którzy byli zapisani na lekcje wcześniej, a była to grupa liczniejsza, jest w domu przed komputerem i śledzi to co się dzieje na platformie Teams - wyjaśnia Tomasz Pluta, dyrektor II LO.

gorzów 4 LO
Autor: Fragles Na "Rondzie" zmiany od poniedziałku.

Obawy mają uczniowie ostatnich klas czyli maturzyści. Jak powiedziała nam Marika- dla niej największym stresem jest to, że nie wie kiedy przejdzie na zdalna nauka. Nie chciałaby tego, bo jest w klasie maturalnej i nie wyobraża sobie pisania egzaminu po nauczaniu online. Taki system w II LO obowiązuje do 25 października. Z kolei w IV LO będzie on dłużej, bo do końca miesiąca. Do szkoły chodzić będą klasy pierwsze i trzecie, a drugie zostaną w domach.

W sumie hybrydowe nauczanie dotyczy 16 szkół na terenie Gorzowa. Taki sam tryb obowiązuje na uczelniach wyższych- na AJP, AWF-ie i WSB.