Gorzów/Lubuskie:Coraz więcej chorych na COVID-19. Padł kolejny rekord

2020-10-15 16:49 em
gorzów szpital kombatant1
Autor: facebook.com/szpitalgorzow Coraz więcej chorych w Lubuskiem.

Koronawirus atakuje, służby wojewody poinformowały w czwartek(15.10) o 177 nowych zakażeniach w Lubuskiem. Najwięcej zarażonych odnotowano w Gorzowie. Patogen potwierdzono u 36 osób. Większość leszy się w domach.

Troje z zarażonych koronawirusem trafiło do gorzowskiego szpitali. Stan pozostałych jest na tyle dobry, że mogły zostać w domach.

To osoby, które wcześniej były pod nadzorem sanepidu czyli mogły mieć kontakt z osoba zarażona i jak się okazały także zachorowały.

Jak informują służby wojewody to osoby w różnym wieku, sporo jest zarażeń w obrębie jednej rodziny. Koronawirus sprawił także, że odwołano najbliższy mecz gorzowskich koszykarek, które nie pojada do Lublina.

gorzów szpital kombatant2
Autor: facebook.com/szpitalgorzow Dla chorych przygotowano ponad 500 łóżek w województwie.

W szpitalu w Gorzowie przebywa obecnie 88 chorych na COVID-19, niestety zmarła kolejna osoba. Lecznicę opuszczają kolejni seniorzy, którzy trafili do Gorzowa z Domu Kombatanta w Zielonej Górze. Jeżeli wynik badań jest negatywny są transportowani do szpitala w Torzymiu a następnie do Domu Kombatanta.

W lubuskich szpitalach dla zarażonych patogenem przygotowano ponad 500 łóżek, zajętych jest ponad 200. Przypomnijmy: w naszym województwie zachorowało ponad 2100 osób.