Gorzów: Małżeństwo emerytów zaskoczyło personel szpitala! Oddali swoje...

2020-06-05 17:08 em
Gorzów szpital
Autor: materiały prasowe szpitala Darczyńca i medyczki przybijają bezpiecznego... łokcia.

W czasie pandemii gorzowska lecznica może liczyć na życzliwość dużych firm i mieszkańców. Placówka dostała m.in. tomograf i pieniądze na inne urządzenia. Na konto wpływały także datki, ale 2 tysiące złotych przekazane przez starsze małżeństwo zdziwiło i wzruszyło szpitalny personel. Wpłacili swoje... emerytury.

69-letni Adam i jego żona postanowili, że swoje 13 emerytury przekażą szpitalowi. - To miłe, że ktoś docenia nasze starania - mówi Zuzanna Walkowiak, psycholog kliniczny. - Czasy mamy takie, że łatwiej kogoś skrytykować, niż docenić. A jeszcze wesprzeć finansowo (wiemy przecież, że na emeryturze nie żyje się łatwo) to dla nas bardzo miła niespodzianka. Dziękujemy bardzo.

Gorzów szpital
Autor: Materiały Prasowe Szpitala Szpital dostał m.in. nowoczesny tomograf.

- Będąc pacjentem Klinicznego Oddziału Hematologii wielokrotnie, także przed erą koronawirusa, zwracałem uwagę na wyjątkowe środki ostrożności jakie zachowuje personel w kontaktach z pacjentami – opowiada Adam.


W czasie pobytu w szpitalu zauważył, że zużywane są tam setki maseczek i rękawiczek a w czasie pandemii potrzeba ich jeszcze więcej. Dlatego razem z żona postanowili pomóc lecznicy.

Szpital w ostatnich miesiącach otrzymał sprzęt, środki higieniczne i ochronne oraz darowizny, które są warte ponad 6. milionów złotych. Przekazały je samorządy, firmy prywatne i gorzowianie.