gorzów szpital porody

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Przyszłe mamy mogą mieć bliskich przy sobie podczas porodu.

Gorzów: Porody znów w gronie bliskich. Są pewne warunki!

2020-12-30 21:44

Zmiany w gorzowskim szpitalu. Pewne obostrzenia związane z przyszłymi mamami zostały zniesione. W związku z pandemią porody rodzinne zostały zawieszone i ciężarne w najtrudniejszych chwilach mogły polegać na medykach.

Od wtorku (29.12) w szpitalu przy Dekerta znów możliwe są tzw. porody rodzinne. Zachorowań na koronawirusa jest mniej, więc zarząd podjął taką decyzją. Zatem z rodzącą na porodówce może przebywać jej partner, przyjaciółka czy mama. Jest pewien warunek do spełnienia.

- Dostawaliśmy maile i telefony, kiedy będzie taka możliwość. Jednak osoba towarzysząca musi poddać się testowi. Wykonujemy go na miejscu, na izbie przyjęć pobierany jest wymaz. Jeżeli wynik jest negatywny osoba może wziąć udział w porodzie - wyjaśnia Krzysztof Kaczmarek, ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego w Gorzowie.

Z porodu rodzinnego skorzystały już dwie pacjentki. Osoba towarzysząca na porodówce można przebywać maksymalnie dwie godziny. Później musi ją opuścić. Nadal w szpitalu nie ma odwiedzin. Oczywiście chodzi o przestrzeganie zasad reżmiu sanitarnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE