Gorzów: Posadź żonkila, wesprzyj hospicjum i daj nadzieje [AUDIO]

2019-09-22 15:50 Karolina Łopacińska
żonkile hospicjum
Autor: Fragles Cebulki można posadzić w swoim ogrodzie czy na działce.

W Gorzowie kolejne Pola Nadziei. Akcję po raz 14-ty prowadzi hospicjum św. Kamila przy ul. Stilonowej. Każdy chętny może się przyłączyć i ofiarować datek. Oficjalne rozpoczęcie kampanii zaplanowano na 2 października.

Tradycyjnie, od wielu lat zebrane środki ze sprzedaży przeznaczone są na opiekę pacjentów placówki. Jak zawsze cebulki kwiatów dostępne są na parafiach, w szkołach i przedszkolach, które aktywnie włączają się do działania.

- 1,5 złoty to kwota umowna, każdy przekazuje tyle ile może - mniej albo więcej. Zamówiliśmy 50 tysięcy cebulek, jeżeli będzie potrzeba możemy domówić więcej - opowiada Krystyna Waleńska, koordynatorka akcji w hospicjum.

Żonkil jest symbolem nadziei dla osób cierpiących. Od lat działania edukują najmłodszych gorzowian. W przedszkolach i szkołach odbywają się spotkania, dzieci biorą udział w różnych konkursach.

- Na takie tematy trzeba rozmawiać od najmłodszych lat- uważa Krystana Waleńska z gorzowskiego hospicjum:

Cebulki nabyć można także w hospicjum przy ul.Stilonowej czy w sklepie ogrodniczym przy ul. Koniawskiej. Oficjalne rozpoczęcie kampanii czyli sadzenie żonkili odbędzie się 2 października.

Roczne utrzymanie hospicjum wynosi około 3 milionów złotych. 70 procent wykłada Narodowy Fundusz Zdrowia, a resztę uzupełnia placówka.