Zmarzlik gorzów

Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Zmarzlik był najlepszy.

Gorzów: Show Bartosza Zmarzlika. Złoty Kask jest jego!

2020-07-28 12:20

Do tej pory gorzowski żużlowiec w tych zawodach zdobywał drugie miejsca. W Bydgoszczy był najlepszy i w swojej kolekcji ma nowe, złote trofeum. Na podium stanął także Krzysztof Kasprzak, który nie obronił tytułu z zeszłego roku.

Kapitan Moje Bermudy Stal Gorzów nie miał sobie równych. Od początku rywalizacji pokazał przeciwnikom kto rządzi na torze. To było przedstawienie jednego aktora, choć były momenty, w których Zmarzlik musiał się napocić. Gdy zostawał na starcie, to nadrabiał na dystansie. Tak zdarzyło się w 10 biegu, gdy na jego drodze stanął Janusz Kołodziej oraz w 13 wyścigu, w którym do przekroczenia linii mety walczył z Jarosławem Hampelem.

Mistrz Świata pokazał klasę i po pięciu gonitwach miał komplet 15 punktów. Tym samym Złoty Kask trafił do Stali Gorzów. Na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak. Gorzowski żużlowiec nie powtórzył sukcesu z ubiegłej edycji. Lepszy okazał się Paweł Przedpełski, który w dodatkowym biegu, bo po 5 startach obaj mieli po 12 punktów, pokonał KK.

W Bydgoszczy jeździł także Szymon Woźniak, jego start nie należał do najlepszych. Uzbierał 6 punktów i zajął 10 lokatę. Bartosz Zmarzlik zagwarantował sobie prawo startu w przyszłorocznych eliminacjach do Grand Prix oraz SEC-u.