Gorzów: Szczypiorniści ruszają z treningami. Jak CEL ma nowy trener?

2020-08-04 13:13 Kły
Gorzów ręczni
Autor: materiały Stali Gorzów Szypiorniści szykują się do sezonu.

Szkoleniowcem Stali Gorzów został oficjalnie grający zawodnik Oskar Serpina. Doświadczenia w tym aspekcie nie ma, ale nie boi się wyzwań. I Liga zbliża się dużymi kroki, ruszy 19 września. Jakie plany ma sztab szkoleniowy?

Gorzowscy piłkarze ręczni ruszają do działania pod wodzą kolegi z drużyny. Od wtorku (4.08) rozpoczynają trenowanie, a na sobotę (8.08) mają pierwsze sparingowe starcie u siebie z ZEW-em Świebodzin. Zawodnicy w nowym sezonie mają znaleźć się w czołowej czwórce w swojej grupie. Związane jest to ze zmianami w I lidze, bo właśnie cztery najlepsze ekipy z czterech grup awansują do dalszych, profesjonalnych rozgrywek.

Skład żółto-niebieskich pozostanie raczej bez większych roszad kadrowych. Z drużyny odeszło czterech graczy, pojawi się jeden z innego klubu. Oskar Serpina grający trener będzie umiał połączyć te dwie funkcje?

- Brak doświadczenia trenerskiego nie uważam za przeszkodę czy mankament w prowadzeniu zespołu. Wiem czego oczekują zawodnicy, jaki mają pomysł na drużynę. To my wspólnie mamy tworzyć zespół  - twierdzi Serpina.

Gorzów ręczna
Autor: coola Trener Oskar Serpina (po lewo) i dyrektor klubu Łukasz Bartnik ( po prawej)

Oskar Serpina to "świeżo upieczony" szkoleniowiec, ale doświadczony zawodnik. Zastąpił Dariusza Molskiego. Jak będzie radził sobie zespół pod jego opieką? Przekonamy się wkrótce, bo ligowe granie rusza 19 września. Gorzowianie zmierzą się u siebie z Grunwaldem Poznań