Kosz Rosja

Autor: mazinio

Gorzów: To było widowisko na miarę euroejskiej koszykówki!

2019-12-20 11:21

InwestIntheWest Enea Gorzów wygrała z rosyjskim Jenisejem Krasnojarsk 67:66. To był pierwszy mecz fazy pucharowej koszykarskiego Euro​Cupu.

Rosjanki okazały się bardzo mocnym i wymagającym przeciwnikiem. Każda kwarta była niezwykle zacięta. Po dwóch odsłonach gorzowianki prowadziły 37 do 35, ale rosjanki nie pozwoliły po przerwie tej przewagi powiększyć. Co więcej same wygrywały już różnicą 8 punktów. Na szczęście akademiczki niwelowały straty i ostatecznie zwyciężyły 67 do 66.

Wygrana może skromna, ale budująca - powiedział po meczu Dariusz Maciejewski, trener z Gorzowa.

Dla gorzowskiego zespołu najwięcej punktów zdobyły Copper- 27, Juskaite - 21, Green - 8.

To na razie połowa sukcesu, bo do czołowej ósemki Euro Cupu awansuje zespół lepszy w dwumeczu. Rewanż zaplanowano na 9. stycznia w Krasnojarsku.