Gorzów: Trzeba posprzątać kandydatów! Komu są potrzebne wyborcze banery?

2019-10-18 18:10 Wojciech Hańczuk
Banery Gorzów
Autor: em Kandydaci bardzo się starali by przykuć naszą uwagę. Teraz trzeba posprzątać.

Wyborcze plakaty i banery muszą zniknąć do 13 listopada. Komitety wyborcze mają miesiąc na usunięcie materiałów wyborczych z gorzowskich ulic. A było ich naprawdę dużo. Kandydaci zerkali na nas z płotów, tablic reklamowych, trawników między drogami. Gdzie trafią banery i plakaty? Mogą się jeszcze przydać.

- Sprzątamy i jesteśmy na ostatniej prostej - mówi Paulina Szymotowicz, szefowa sztabu Witolda Pahla z Koalicji Obywatelskiej. Sprawnie materiały promocyjne sprząta także Komitet Wyborczy Anny Synowiec. Kandydatka, która ostatecznie nie dostała się do senatu miała bardzo... widoczną kampanie wyborczą

Banery Gorzów
Autor: mazinio Komitety musza uprzątnąć banery do 13 listopada.

Komitety muszą się spieszyć, bo... grożą im sankcje finansowe. Spóźnialskim grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. 

- Za materiały wcale nie odpowiada kandydat - wyjaśnia w Radiu ESKA Andrzej Jasiński, komendant Straży Miejskiej w Gorzowie.

Na ściągnięte banery wyborcze czeka m.in. schronisko dla bezdomnych zwierząt "Azorki". - Potrzebujemy tych największych, żeby móc je wykorzystać na np. osłonięcie boksów dla psów - mówi Karolina Mroczkowska ze schroniska.