Gorzów: Uczniowie SP 15 nie nudzą się. Szkoła z najlepszym wynikiem w rankingu!

2020-02-28 6:03 em
Gorzów Sp 15
Autor: coola Sp 15 uzyskała najlepszy wynik w Gorzowie.

Ogólnopolski ranking szkół stworzył portal WaszaEdukacja. Przeanalizowano wyniki egzaminów ósmoklasistów. Najlepszy rezultat w Gorzowie uzyskała własnie SP nr 15. Szkoła stawia na zajęcia dodatkowe, pracę w małych grupach i ciekawe lekcje.

Portal WaszaEdukacja przy sporządzaniu rankingu pod uwagę brał wyniki egzaminu ósmoklasistów z języka polskiego, obcego i matematyki. Można było zdobyć 100 pkt. Piętnastka miała ich ponad 71. Najwięcej w Gorzowie. Nieco mniej miały: druga w rankingu Szkoła Podstawowa nr 21 z ul. Taczaka i trzecia SP 12 mieszcząca się przy Dobrej. Najsłabsze gorzowskie szkoły uzyskały wynik nieco powyżej 50 punktów.

Gorzów sp 15
Autor: coola W szkole uczniowie nie mają się nudzić.

Najlepsza w rankingu gorzowska szkoła znajduje się przy ul. Kotsisa. Nauczyciele mają dbać o to aby uczniowie nie nudzili się na lekcjach. Często prowadzą zajęcia w mniejszych grupach. - To uczy uczniów samodzielności, zadają pytania i szukają rozwiązań. Lekcje są ciekawe i szybko mijają - opowiada Maria Traczyk dyrektor piętnastki

Szkoła prowadzi także wiele zajęć dodatkowych i realizuje programy edukacyjne. Uczniowie współpracują z rówieśnikami m.in. z Australii i Indonezji.

Przypomnijmy: cały czas trwa nabór do gorzowskich podstawówek. Rodzice przyszłych pierwszaków do 6. marca muszą zapisać dzieci do jednej ze szkół.