Gorzów: Urząd walczy o pieniądze! Czy na osiedlu Europejskim powstanie przedszkole?

2020-12-04 19:45 em
Osiedle Europejskie
Autor: www.google.maps.pl Osiedle Europejskie.

Europejskie to jedno z najmłodszych gorzowskich osiedli i przedszkole czy żłobek są tam bardzo potrzebne. Placówka ma powstać do końca 2022 roku. Czy się uda? - Robimy wszystko, aby inwestycję rozpocząć jak najszybciej - zapewnia Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

Na Europejskim ma powstać duże przedszkole z oddziałem żłobkowym. - To osiedla cały czas jest perspektywiczne i rozbudowuje się - tłumaczy Wiesław Ciepiela. Na początek urząd chce by powstał obiekt z pięcioma oddziałami przedszkolnymi i dodatkowe oddziały żłobkowe.

W przyszłości przedszkole może zostać rozbudowane o kolejne pięć oddziałów. Miejsca na działce u zbiegu ulic: Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej - bo tam ma zostać zbudowane - jest dużo, więc z tym nie powinno być problemów. Najważniejsze jest zdobycie pieniędzy na inwestycję. 

Urzędnicy już dwa lata temu starali się - bezskutecznie - o dotację z programu Maluch+. Teraz środki chcą zdobyć z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Magistrat stara się o kilkanaście milionów złotych. Wniosek został już złożony. Jeżeli Gorzów otrzyma pieniądze budowa przedszkola ze żłobkiem mogłaby rozpocząć się w połowie przyszłego roku.