Gorzów: W kwietniu żużlowcy nie będą się ścigać. Liga ma ruszyć w maju

2020-03-26 12:09 em
Gorzów Stal
Autor: mazinio Start rozgrywek prawdopodobnie w maju.

Podjęto kolejne decyzję w sprawie rozgrywek Ekstraligi. W pierwszym meczu zawodnicy Stali Gorzów mają zmierzyć się na Jancarzu z Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie miałoby się odbyć 1. maja.

Wszystkie kwietniowe mecze zostały odwołane. Jeżeli pandemia koronawirusa zostanie opanowana rozgrywki wystartują w maju - od czwartej kolejki. Gorzowianie zmierzą się z bardzo mocna ekipą z Częstochowy. Kibice będą mogli zobaczyć pojedynki Zmarzlika z Madsenem czyli zawodników, którzy w poprzednim sezonie do ostatnich wyścigów rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Włókniarz to bardzo mocny zespół, jeden z faworytów rozgrywek. Liderami drużyny są także Lindgren oraz Doyle.

Niewiele wiadomo o odwołanych spotkaniach. Na razie zdecydowano, że mecze II kolejki - Stal ma jechać do Lublina - odbędą się 14. czerwca. Innych terminów jeszcze nie ustalono.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów Wielkopolski, żużel
Autor: East News Trener Chomski jest spokojny o formę swoich podopiecznych.

Na początek ligowych rozgrywek gorzowscy żużlowcy czekają siedząc w domach. Proszą o to także kibiców. Bardzo aktywny w mediach społecznościowych jest m.in. Bartosz Zmarzlik, Mistrz Świata i lider Stali.

O formę swoich podopiecznych spokojny jest Stanisław Chomski. Trener Stali jest pewny, że wystarczy kilka treningów na torze aby żużlowcy byli dobrze przygotowani do startów. Na razie zawodnicy dbają o kondycję ćwicząc w domowych siłowniach.