Gorzów PUP

i

Autor: chacha PUP w Gorzowie.

Gorzów: Więcej bezrobotnych! Pracodawcy szukają pomocy w PUP

2020-05-05 19:07

Do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło już prawie 8 tysięcy wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pomocy w ramach programów związanych z pandemią. Czy to spowoduję, że bezrobocie nie będzie rosło? W kwietniu w PUP zarejestrowało się 316 osób.

W kwietniu w urzędzie pracy zarejestrowało się ponad 300 nowych bezrobotnych. Czy to dużo? Czy będą następni? Jakich branż dotyczą zwolnienia? Urzędnicy szczegółów nie zdradzają. Dane trzeba najpierw przeanalizować. Wiadomo, że w kwietniu ubiegłego roku w PUP zarejestrowało się niespełna 200 osób.

Czy bezrobotnych będzie przybywać? Przypomnijmy, że dwie gorzowskie firmy planują zwolnienia grupowe. Kolejne takie wnioski nie wpłynęły. Za to jest olbrzymie zainteresowanie programami pomocowymi.

- Pieniądze powinny spowodować, że pracodawcy przez najbliższe trzy miesiące nie będą podejmować kolejnych działań związanych ze zwolnieniami - ocenia Izabela Jankowska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie.

Wnioski w przyznanie pomocy w Powiatowym Urzędzie Pracy złożyło już prawie 8 tysięcy firm. Coraz więcej gorzowskich przedsiębiorców chce także skorzystać z samorządowego programu wsparcia czyli "Gorzowskiej Dychy". Szczegóły znajdziecie na stronach internetowych PUP i Urzędu Miasta.