Gorzów: Zamiast walentynkowych słodkości - badania i pokazy!

2020-02-13 17:44 Kły
serce słodycze
Autor: Adonyi Gabor/pexels.com Słodycze zawsze można ograniczyć.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie postanowiła nieco zmienić tradycję dnia św. Walentego. Zaplanowano atrakcje związane ze... zdrowiem! Piątek (14.02) w szkole przy 30 Stycznia zapowiada się emocjonująco.

Jak twierdzą młodzi organizatorzy z samorządu uczniowskiego- serce jest bardzo ważne, a z nim wiąże się całe zdrowie. Dlatego pomyśleli, że Walentynki są świetną okazją, by ten dzień spędzić zdrowo. Pomysł spodobał się rówieśnikom.

- Powinniśmy zadbać o siebie, ale także o swoich bliskich, o tych na których nam zależy. Zawsze chcieliśmy by w szkole było więcej sportu, ta akcja pozwoli nam na to. Ten dzień będzie wyjątkowy - mówią Dawid i Kamila z samorządu.

Zajęcia i spotkania rozpoczną się od piątkowego poranka (14.02). Jest w czym wybierać. Będą pomiary ciała, poziomu cukru we krwi, szkolenie z pierwszej pomocy, które przeprowadzą strażacy. Młodzież będzie mogła nauczyć się samobadania piersi i jąder. Działać będzie także punkt DKMS-u czyli rejestracji dawców szpiku. Na zakończenie wykład o zdrowym żywieniu i godzinne zajęcia fitness.

Dzień dla Serca w Ekonomiku rozpocznie się o godz. 8 i potrwa do 12.30. Być może impreza stanie się cykliczna.