Gorzów: Zamiast zysku STRATY na 80 tysięcy złotych! Oszukany na kryptowalutach

2020-07-30 15:30 Kły
Gorzów bitcoin
Autor: PublicDomainPictures.net Z kryptowalutami tzreba być ostrożnym.

32-latek na pewno nie zapomni tego dnia, gdy odebrał telefon od nieznajomej kobiety. Skuszony zarobieniem 60 tysięcy dolarów, dał się zmanipulować i pożegnał się ze swoimi oszczędnościami. Policja przestrzega przed takimi transakcjami.

W sumie zaczęło się niewinnie, ale koniec to niestety długi i nie tylko na własnym koncie gorzowianina, ale także u znajomych. Nie warto wierzyć obcym i przekazywać im pieniądze. To miał być biznes życia. Nie wyczuwając żadnego zagrożenia 32-latek został namówiony i na początek zainwestował 300 dolarów.

Potem kwota była większa, bo 2000 dolarów. Po jakimś czasie mężczyzna sprawdził swoje konto i miał na nim aż 21 tysięcy! Postanowił je wypłacić i tu zaczęły się schody. Pośrednik poinformował o kolejnych opłatach jak podatki czy zabezpieczenie transakcji. Następne komplikacje dotyczyły przelewu. Konto mieli zaatakować hakerzy i ujęto kuriera z czekiem.

Niestety 32-latek nie zobaczył już swoich pieniędzy, a do tego jeszcze zadłużył się także u znajomych. Stracił prawie 20 tysięcy dolarów! Oszuści wykorzystali go bez skrupułów. Mundurowi przypominają, by nie ufać obcym, nie przekazywać im pieniędzy, tylko samemu dokonywać transakcji i to w sprawdzonych instytucjach. Przede wszystkim kierujmy się rozsądkiem.