Gorzów: Zarządca cmentarza prosi o usuwanie... ławek stojących przy grobach

2020-02-13 19:04 em
Gorzów cmentarz
Autor: mazinio Usuwane są ławeczki, które utrudniają przejście.

Mieszkańcy, którzy odwiedzają groby bliskich - szczególnie starsi - nie są zadowoleni. Na ławeczkach można posiedzieć, odpocząć - mówią. Zarządca cmentarza tłumaczy, że likwidowane są te ławeczki, które utrudniają przejście między grobami.

Pisma z prośbą o usunięcie ławki otrzymało już kilkadziesiąt osób. Dotyczą one najczęściej grobów znajdujących się na nowej części nekropolii przy ulicy Żwirowej. - Mieszkańcy zgłaszają się po tych pismach, inspektorzy wskazują jak ławeczkę można przesunąć. Nie mogą one stać w miejscach gdzie są przejścia - tłumaczy Karolina Rzepecka, dyrektor generalny INNEKO SPZ, zarządca cmentarza.

Jeżeli ktoś zlekceważy pismo od zarządcy to musi się liczyć z tym, że ławka zostanie zlikwidowana. W takim przypadku dysponent grobu może być obciążony kosztami.

Gorzów cmentarz
Autor: em Pozwolenie na ustawienie ławeczki musi wydać zarządca cmentarza.

- No może nie przy każdym grobie, bo nie można będzie przejść, ale ławeczki są potrzebne. Szczególnie starsze osoby muszą mieć miejsce gdzie mogą usiąść. Zarządca powinien zająć się miejscami zaniedbanymi - uważa gorzowianka odwiedzająca groby na cmentarzu przy Żwirowej.

Żeby ustawić ławeczkę na cmentarzu trzeba mieć pozwolenie od zarządcy. Takie same zasady obowiązują w przypadku nasadzania roślin przy grobach. Biuro zarządcy mieści się przy kaplicy w pobliżu pierwszej bramy.