Gorzowski Medyk zalany! Zajęcia odwołano, straty mogą sięgać nawet 100 tys. zł [GALERIA]

2020-01-23 17:01
Medyk w Gorzowie
Autor: Irena Szklana-Berest

W trakcie minionego weekendu w jednym z pomieszczeń Medycznego Studium Zawodowego p​ękł zawór od wody. To szkoła znajdująca się przy ul. Dowgielewiczowej.

Piętro, parter i piwnica zostały całkowicie zalane. Jak relacjonują nauczyciele, którzy w poniedziałek (20.01) pojawili się w pracy: woda sięgała aż do kostek.

- Straty są bardzo duże - przyznaje Irena Szklana-Berest, dyrektor placówki:

Zajęcia w szkole odwołano. Prace związane m.in. z suszeniem pomieszczeń będą trwały przez około miesiąc. To oznacza, ze nawet po feriach uczniowie prawdopodobnie nie wrócą do swoich klas.

- Na szczęście my mamy internat, więc nie mamy tego problemu, że młodzież nie będzie miała się gdzie uczyć. Przygotowujemy srugą stronę, tego drugiego budynku w internacie i tam młodzież będzie się uczyła. Normalnie 10. lutego, po feriach, wracamy do szkoły na zajęcia - dodaje dyrektor.

Straty, rzędu nawet stu tysięcy złotych ma pokryć ubezpieczyciel - nie wiadomo na razie czy w całości czy w części. Medyczne Studium Zawodowe to szkoła ponadgimnazjalna znajdująca się przy ul. Dowgielewiczowej, która kształci np. w takich kierunkach jak masażysta, opiekun medyczny czy kosmetyczka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE