Gorzowski Medyk zalany! Zajęcia odwołano, straty mogą sięgać nawet 100 tys. zł [GALERIA]

2020-01-23 17:01 MGA
Medyk w Gorzowie
Autor: Irena Szklana-Berest

W trakcie minionego weekendu w jednym z pomieszczeń Medycznego Studium Zawodowego p​ękł zawór od wody. To szkoła znajdująca się przy ul. Dowgielewiczowej.

Piętro, parter i piwnica zostały całkowicie zalane. Jak relacjonują nauczyciele, którzy w poniedziałek (20.01) pojawili się w pracy: woda sięgała aż do kostek.

- Straty są bardzo duże - przyznaje Irena Szklana-Berest, dyrektor placówki:

Zajęcia w szkole odwołano. Prace związane m.in. z suszeniem pomieszczeń będą trwały przez około miesiąc. To oznacza, ze nawet po feriach uczniowie prawdopodobnie nie wrócą do swoich klas.

- Na szczęście my mamy internat, więc nie mamy tego problemu, że młodzież nie będzie miała się gdzie uczyć. Przygotowujemy srugą stronę, tego drugiego budynku w internacie i tam młodzież będzie się uczyła. Normalnie 10. lutego, po feriach, wracamy do szkoły na zajęcia - dodaje dyrektor.

Straty, rzędu nawet stu tysięcy złotych ma pokryć ubezpieczyciel - nie wiadomo na razie czy w całości czy w części. Medyczne Studium Zawodowe to szkoła ponadgimnazjalna znajdująca się przy ul. Dowgielewiczowej, która kształci np. w takich kierunkach jak masażysta, opiekun medyczny czy kosmetyczka.