Gorzowskie galerie otwierają się. Będą liczyć klientów!

2020-11-27 20:52 kły
gorzów galeria 1
Autor: SG Gorzowska galeria na Zawarciu czeka na klientów.

Zgodnie z zapowiedziami premiera od soboty (28.11) ponownie zostają otwarte centra i parki handlowe ze wszystkimi usługami i punktami. Oczywiście muszą być surowo zachowane zasady sanitarne. W Gorzowie zakupy będzie można robić w galeriach: Askana, Park 111, Feeria i w Nova Park.

Przez kilka tygodni duże centra zostały wyłączone z życia. Chodzi przede wszystkim o sklepy z odzieżą, biżuterią, galanterią skórzaną i perfumerie. Punkty spożywcze czy apteki działały normalnie. Powodem był duży wzrost zarażeń COVID-19.

Przed grudniowymi świętami galerie otwierają się, ale trzeba zakrywać usta i nos oraz odpowiednio dystansować się od innych. Zamontowano ponad 20 dozowników do dezynfekcji. Obowiązywać będą limity osób- jedna na 15 metrów kwadratowych. Jak to policzyć?

- My w systemie mamy możliwość w każdym momencie sprawdzenia i kontrolowania ilości osób przebywających na obiekcie. Maksymalnie może być 2275 klientów. W tamtym roku nie zdarzyło się, by w jakiś dzień było tylu ludzi - mówi Anna Krajczyńska z Nova-Park na Zawarciu w Gorzowie.

gorzów galeria 2
Autor: SG Sklepy szykują się na otwarcie.

Jeżeli taki limit osób zostanie osiągnięty, wtedy brama garażowa oraz wejścia zostaną zamknięte. Wejść będzie można dopiero wtedy, gdy jakaś grupa klientów opuści obiekt. O tym jakie zasady obowiązują informują specjalne tablice umieszczone na terenie całej galerii.