Gorzowskie koszykarki walczą we Wrocławiu! Kolejny mecz w Basket Lidze Kobiet

2020-02-16 10:48 em
Gorzów Kosz
Autor: mazinio Tym razem gorzowianki będą walczyć we Wrocławiu.

To bardzo ważny pojedynek dla obu zespołów. Wprawdzie gorzowianki i ich rywalki mają już niemal pewny awans do fazy play-off, ale batalia toczy się o jak najlepsze miejsce w tabeli. Wyższa pozycja w lidze to większa szansa walki o medale.


Jak na razie w rozgrywkach ligowych bryluje ekipa z Gdyni. Bardzo silny zespół nie przegrał jeszcze w tym sezonie. Boleśnie w czwartek przekonały się o tym gorzowianki, które wprawdzie mocno walczyły, ale po fatalnej pierwszej kwarcie nie były w stanie dogonić rywalki.

Pozostałe zespoły mocno walczą by nie znaleźć się po rundzie zasadniczej na czwartym miejscu w tabeli bo to będzie prawdopodobnie oznaczać konieczność grania z gdyniankami w półfinale.

Ślęza zajmuje obecnie 5 miejsce w lidze. Wrocławianki wygrały 10 spotkań i mają apetyt na pokonanie akademiczek. Zwycięstwo pozwoli im zmniejszyć stratę do naszej drużyny do jednego punktu.

Kosz Gorzów
Autor: mazinio Copper była najskuteczniejszą zawodniczką ligi. Czy jeszcze zagra w Gorzowie?

- Wiemy czego się spodziewać. Mocna obrona i szybki atak to atuty naszych rywalek - opowiada Agnieszka Kaczmarczyk, zawodniczka PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów. Akademiczki obecnie zajmują w lidzie 3 miejsce i bardzo chcą pozostać w trójce przed fazą play-off.

Gorzowianki wygrały w lidze już 12 spotkań. Czy zwyciężą po raz 13? Mecz w niedzielę (16.02) we Wrocławiu. Początek o godzinie 16.00.