Gorzowskie zespoły jadą na podbój Niemiec! Stilon i Warta przed kolejnymi sparingami

2020-02-14 19:14 MGA
Warta Gorzów
Autor: Stefan Kasprzyk / Warta Gorzów Facebook.com

Tym razem oba gorzowskie czwartoligowe zespoły rozegrają swoje test mecze za granicą. Warta zmierzy się z Torgelower FC Greif, a Stilon Gorzów Prosupport z Vistorią Seelow.

Jeśli chodzi o Warciarzy to w Niemczech sprawdzą się wszyscy zawodnicy aspirujący do gry w pierwszym zespole. Wyzdrowieli już Sebastian Surmaj i nowy napastnik Paweł Krauz. Nie ma też śladu po kontuzji u Dawida Ufira. 

Jeśli chodzi o ligowe rozgrywki to zespół z Torgelower znajduje się nieco niżej niż Stilon. Ekipa z Niemiec okupuje piąta ligę niemiecką, a Warta jest w czwartej lidze polskiej. Spotkanie w sobotę, rozpocznie się o godzinie 13:00. 

To będzie dla Warciarzy trzeci test mecz przed startem rozgrywek. Do tej pory Warta przegrała ze Świtem Skolwin i zremisowała z Hutnikiem Szczecin. Przypomnijmy: w Warcie ostatnio sporo zamieszania. Zbigniew Pakuła poinformował ostatnio, ze chce zrezygnować z funkcji prezesa klubu i oddaje się do dyspozycji zarządu. Teraz wiadomo już, ze jednak zostanie. Napisał o tym w czwartek na portalu społacznoświoym.

- Chce dokończyć dzieło, którego się podjąłem. Mając na celu rozwój piłki nożnej w Gorzowie Wielkopolskim dołożę wszelkich starań aby ta dyscyplina sportu w naszym mieście pięła się w górę wraz ze wsparciem lokalnych władz" - czytamy w oświadczeniu.

Prezes dodaje także, że liczy na rozsądną debatę na temat dotowania sportu w mieście. Niesprawiedliwy, jak twierdzi, podział miejskiej dotacji w tym roku był główną z przyczyn wcześniejszej rezygnacji ze stanowiska.

Jeśli chodzi o gorzowską piłkę to weekend pracowity będzie także dla Stilonu, którzy również jutro (15.02) rozegrają sparing w Niemczech. Ekipa niebiesko-białych stanie na przeciwko Victorii Seelow. Mecz o godzinie 12:00.