Hanna i Antoni najpopularniejszymi imionami w Gorzowie w 2021 roku [LISTA]

2022-01-14 14:32
Hanna i Antoni najpopularniejszymi imionami w Gorzowie w 2021 roku
Autor: pixabay.com

Hanna i Antoni to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Gorzowie Wielkopolskim w 2021 roku. Łącznie w 2021 roku w Gorzowie przyszło na świat ponad tysiąc dzieci, a ponad dwa tysiące osób zmarło. Ciekawostkę stanowi fakt, że co dziesiąte małżeństwo zostało zawarte między mieszkańcem Gorzowa i obcokrajowcem.

W 2021 roku w gorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego sporządzono 1349 aktów urodzeń, w tym 109 dla dzieci urodzonych za granicą. Jednocześnie sporządzono 2369 aktów zgonu, z czego 24 nastąpiły za granicą. Najczęściej nadawanymi dzieciom imionami były Hanna i Antoni. Z kolei najmniej popularnymi imionami w ubiegłym roku w Gorzowie były: Iga, Wanda, Łucja, Alina, Krystyna i Kalina oraz Gabriel, Stefan, Konstanty, Bernard i Witold. Listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Gorzowie znajdziecie w poniższej galerii.

NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA NADAWANE DZIECIOM W GORZOWIE W 2021 ROKU:

CO DZIESIĄTE MAŁŻEŃSTWO Z OBCOKRAJOWCEM

W 2021 roku w Gorzowie Wielkopolskim sporządzono 407 aktów małżeństwa - co dziesiąty związek (48) został zawarty za granicą. Aż 41 nowo zawartych małżeństw to związki mieszkańca Gorzowa z obcokrajowcem. Tylko 13 par zdecydowało się na zawarcie małżeństwa przed kierownikiem USC, ale poza urzędem.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze licea ogólnokształcące w województwie lubuskim [RANKING LICEÓW 2022]

W ubiegłym roku 63 pary odebrały w Gorzowie medale z okazji jubileuszu 50-letniego pożycia małżeńskiego. Ośmioro gorzowian otrzymało z kolei dokumenty pamiątkowe z okazji 100. rocznicy urodzin.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Najlepsze technika w województwie lubuskim [RANKING TECHNIKÓW 2022]

Sonda
Imiona dla dzieci: tradycyjne czy nowoczesne?
Zalipie - malowana wieś. Jedyne takie miejsce w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE