Ile zapłacimy za wynajem mieszkania lub pokoju w Gorzowie? [ZESTAWIENIE]

2017-02-17 11:59
Ile zapłacimy za wynajem w Gorzowie?
Autor: manbob86/cc0.pixabay Ile zapłacimy za wynajem w Gorzowie?

Wynajmowanie mieszkania jest powszechne, szczególnie wśród studentów, ale i coraz częściej wśród pracujących, których nie stać na kupno własnego M. Ile wynajmowanie kosztuje w Gorzowie?

Gorzów zdecydowanie nie należy do miast, w których wynajmowanie mieszkania czy pokoju należy do najdroższych w Polsce. Dla porównania we Wrocławiu, który jest dużym ośrodkiem akademickim, wynajęcie pokoju jednoosobowego to dziś koszt nawet 1000 zł.

W Gorzowie ceny możemy określić jako bardzo przystępne. Na wynajem w większości decydują się studenci, ale często również osoby pracujące, których nie stać na kupno własnego mieszkania. Zgodnie z danymi serwisu OLX za wynajęcie kawalerki zapłacimy w Gorzowie ok. 769 zł, a za dwa pokoje będzie to ok. 990 zł.

Dużo mniej zapłacimy za wynajem pojedynczego pokoju. Dla jednej osoby będzie to koszt 560 zł. Pokój dzielony przez dwie osobę to koszt ok. 450 zł na głowę. W porównaniu z Zieloną Górą, gdzie za kawalerkę zapłacimy średnio 850 zł miesięcznie, a za mieszkanie dwupokojowe 1100 zł gorzowskie ceny są bardzo konkurencyjne. Nieco inaczej wygląda to w przypadku pokoi. Za jednoosobowy zapłacimy w Zielonej Górze 515 zł, ale za dwuosobowy ok. 615 zł.

Czytaj także: Co robić w weekend 17-19 lutego w Gorzowie? [WYDARZENIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE