Ireneusz Maciej Zmora odejdzie ze Stali Gorzów!

2019-11-19 19:43 em
Stal Gorzów kibice
Autor: mazinio W minionym sezonie na trybunach było nieco mniej kibiców.

Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć podczas wtorkowego posiedzenia zarządu klubu ustalono warunki jego rezygnacji ze wszystkich funkcji. Szczegóły dotycząca rozstania byłego prezesa z klubem powinny być znane w ciągu kilku najbliższych dni. Trzeba jeszcze uzgodnić kilka formalności. Władze Stali na razie nie chcą komentować całej sprawy.

Zmora, który ostatnio był członkiem zarządu Stali, a także menadżerem zarządzającym spółki zrezygnował, bo poprosił go o to Marek Grzyb, prezes Stali. Współpraca panów nie układała się najlepiej o czym informowaliśmy już kilkanaście dni temu. Działaczy miała poróżnić ocena sposobu zarządzania klubem w poprzednich latach m.in. sprawy wynagrodzeń i relacji ze sponsorami. Jak nam się udało ustalić w przeciągu miesiąca wybrany zostanie też nowy prezes stowarzyszenia klubu. Tę funkcję również pełnił Zmora. 

Stal Gorzów
Autor: mazinio Budowę składu na kolejny sezon nadzorował już prezes Grzyb.

Ireneusz Maciej Zmora związany był ze Stalą Gorzów z jednoroczną przerwą od 2004 roku. Najpierw pracował jako dyrektor klubu, później w latach 2009-12 był wiceprezesem, a od 2012 roku prezesem. Na tym stanowisku zastąpił Władysława Komarnickiego. Od sierpnia 2019 roku po tym jak zrezygnował z prezesury był dyrektorem zarządzającym klubu. Żużlowcy Stali za jego kadencji zdobyli dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Dorzucili też dwa srebrne krążki i jeden brązowy. Pod koniec ostatniego, słabego sezonu prezesem został Marek Grzyb.