Koncerty, Animalia i piknik pszczelarski. Trwa impreza Koniec Lata Party w Gorzowie

2019-08-25 9:01 Magdalena Pawłowska
Koniec Lata Party
Autor: www.gorzow.pl I tym razem nie zabraknie koncertów

Już dzisiaj, tj. w niedzielę (25.08) drugi, a zarazem ostatni dzień miejskiej imprezy z okazji zbliżającego się zakończenia wakacji. I tym razem na mieszkańców czeka sporo atrakcji. Wciąż znajdą coś dla siebie fani motoryzacji, ale będzie też coś dla miłośników zwierząt. Tradycyjnie, na błoniach zaplanowano także koncerty.

Na nadwarciańskich błoniach i na bulwarze Zachodnik wciąż będzie trwał Piknik Offroadowy i Motoweekend. Zainteresowani mogą zobaczyć samochody zabytkowe i po tuningu oraz pojazdy militarne. Są także symulatory, np. jazdy na jednym kole, dachowania, poślizgu, będzie też symulator bolidu F1. To wszystko potrwa do godziny 20:00.

Z kolei o godzinie 14:00, na nadwarciańskich błoniach rozpoczną się Animalia, które potrwają do godziny 17:30. Będą psy, koty, pszczoły, a nawet jeże. Na uczestników czeka sporo atrakcji.

- W tym roku będzie teatr dla dzieci z fajnym prawie godzinnym spektaklem. Będą konkursy dla psów, będzie pokaz psów. Pojawi się Lubuski Ambulans Ratownictwa Weterynaryjnego, będzie pokaz tego jak ratować zwierzęta, które ucierpiały na przykład w wypadkach - opowiada Małgorzata Jakubowska z fundacji Anakonda, organizator.

Oprócz psów i kotów pojawią się także jeże oraz... pszczoły. Zorganizowany zostanie specjalny piknik. Zaprezentowane zostaną pszczoły w ulikach pokazowych oraz różne typy uli. Odbędzie się też degustacja produktów pszczelich i pokaz wirowania miodu. Chętni będą też mogli kupić np. miód, pyłek kwiatowy czy wosk. nie zabraknie też pogadanek, quizu z nagrodami i wystawy zdjęć. Każdy będzie też mógł przymierzyć strój pszczelarski i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.

Z kolei po Animaliach, od godziny 17:30 rozpoczną się koncerty, również na nadwarciańskich błoniach.

- Na początek wystąpi Dziubek Band w towarzystwie gości, wokalistów. Będzie to Bartłomiej Wrona, Andrzej Kozajda, Jan Zieliński, Michał Gielniak, Szymon Chodyniecki i Jacek Kawalec. Tą część koncertową prowadzić będzie Krzysztof Skiba. Po Dziubek Band wystąpi Kwiat Jabłoni, czyli dzieci wokalisty zespołu Elektryczne Gitary, a następnie na scenie pojawi się Organek, znany m.in. z projektu Męskie Granie - mówi Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

Szczegółowy harmonogram wszystkich wydarzeń możecie znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury, na oficjalnej stronie miasta oraz na Facebookowym profilu: Koniec Lata Party.